środa, 15 listopada 2017

Kapcie dla dzieci - z wełny

Wiemy z doświadczenia jak ważne jest zabezpieczenie stóp przed wychłodzeniem. Największa utrata ciepła przez organizm następuje przez głowę ręce i stopy. Malutkie dzieci są szczególnie wrażliwe na chłód. Brak tkanki tłuszczowej, delikatna skóra,  dzieciaczki dużo śpią. te i jeszcze wiele innych czynników powoduje ż maluszki wymagają szczególnej troski. Ta troska o zdrowie i spokojny sen maluszków na spacerze jesienią i zimą sprawiły że zaczęłam filcować malutkie kapciuszki z wełny. W chwili obecnej mam gotowe już cztery modele. Zapraszam do oglądania.długość stopy 9 cmPraca okazała się trudna, żmudna, ale satysfakcja jest ogromna. Podstawą do tych prac były formy. Pierwszą, podstawową formę wycięłam z foli bąbelkowej, następne formy powstały ze styroduru.

Do jednej pary kapci potrzebowałam trzech rozmiarów formy. Kapcie są bezszwowe, w związku z tym nie ma ryzyka że będą uciskały delikatne ciało maluszków. Zapięcie jest na rzep, powyżej kostki.  Spody kapci dla dzieci powyżej pół roku są podgumowane, punktowo. Dzięki gumowym kropkom zmniejsza się możliwość poślizgu w czasie próby raczkowania. 

Wszystkie dodatki, typu kwiatki, oczy i inne, wykonane są z wełny. Nawet gdyby jakimś cudem udało się maluchowi oderwać ozdobę, to nie ma ryzyka że dziecko ją połknie. Wełna jest kosmata i dzieci nie chętnie biorą ją do buzi,  plują i robią śmieszne minki. Za to zauważyłam u mojej wnuczki że z przyjemnością miętoli kapcie w malutkich rączkach, ćwicząc przy tym paluszki. Dla malutkich dzieci, takich które jeszcze nie stawiają całej stopy, trudno jest dopasować buty. Takie dzieci powinny chodzić jak najdłużej boso, ale jesienią i zimą trudno jest zostaiwć dziecko na chłodnej podłodze w samych skarpetkach. Nawet dwie pary skarpet nie ogrzeją malutkich stóp. 

Kapcie z wełny czesankowej z australijakich merynosów śą delikatne w dotyku, miękkie, bardzo ciepłe i oddychają. Nie mamowy o przegrzaniu stóp.dł. stopy 11 cm.dł. stopy 11cm
dł stopy 11 cm


1 komentarz: